Już po raz dziewiąty przedstawiciele władz miasta, przedsiębiorcy oraz sportowcy spotkali się na dorocznym Pikniku Biznesu i Sportu organizowanym przez Bytomską Izbę Przemysłowo – Handlową w siedzibie KS Górnik Bytom.

Wśród gości nie zabrakło przedsiębiorców różnych branż – począwszy od handlowych, gastronomicznych, jak i tych związanych z szeroko rozumianymi usługami. W spotkaniu liczną reprezentację stanowili także sportowcy oraz działacze sportowi, m. in. olimpijczycy łuczniczka Grażyna Wojciechowska, Beata Pacut, Robert Krawczyk, Paweł Zagrodnik (dżudo), a także legendarni hokeiści reprezentujący Polskę na igrzyskach Franciszek Kukla (Calgary) oraz olimpijczyk z Albertville Mariusz Puzio. Zaproszenie przyjęły także władze miasta na czele z prezydentem Mariuszem Wołoszem, radni Rady Miejskiej oraz parlamentarzyści.

– Jak co roku nasz piknik jest okazją do rozmowy, wymiany doświadczeń oraz docenienia działań instytucji oraz realizowanych w Bytomiu inwestycji – mówi Krzysztof Gajos, prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo – Handlowej w Bytomiu.

Certyfikaty dla nowych członków

Tego wieczoru wręczono również certyfikaty nowym członkom Bytomskiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz nadano wyróżnienia osobom szczególnie zasłużonym na rzecz miasta. Wśród nowych członków BIPH znaleźli się: Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o, Thermex Serwis Sp. z o.o (firma zajmuje się instalacjami klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania) oraz Ogrodnik „Jacuś” Jacek Żelazo (firma zajmuje się zakładaniem ogrodów oraz bieżącą konserwacją terenów zielonych.

Honorowe odznaki BIPH

Złotą Honorową Odznaką BIPH wyróżniono: senator Halinę Biedę za wspieranie działalności izby w szczególności w zaangażowanie w projekt „Bytom Gospodarczy” oraz firmę Ekoprod Sp. z o.o. – za 30-lecie działalności w zmieniających się uwarunkowaniach gospodarczych oraz inwestycje w nowe technologie.

Srebrnymi odznakami uhonorowano: P.H.U Transportowe Krzysztof Kossowski – za 25 lat działalności firmy i jej ciągły rozwój oraz Dawida Grabowskiego za społeczną i dydakatyczną działalność w tematyce gospodarki odpadami. Tego dnia wręczono też wyróżnienie „Menadżer sportu”.

Otrzymał je Krzysztof Gadacz, prezes Uczniowskiego klubu sportowego działającego przy Szkole Podstawowej nr 33 w Bytomiu. Gadacz został doceniony za sukcesy w pracy trenerskiej  (jego podopieczni zdobyli dwa medale na mistrzostwach Europy w Rydze) oraz pozyskiwanie środków i sponsorów na pracę z dziećmi i młodzieżą. Imprezę uświetnił występ zespołu country Box Canyon.

Powołano Bytomski Klub Olimpijczyków

Podczas piątkowego IX Pikniku Sportu i Biznesu powołano do życia Bytomski Klub Olimpijczyków, inicjatywę mającą na celu propagowanie idei olimpijskich, wiedzy o bytomskich olimpijczykach oraz popularyzację kultury i sportu na terenie miasta Bytomia.

 Pomysłodawcami powstania klubu olimpijczyków są: Krzysztof Gajos, Prezes Bytomskiej Izby Przemysłowo Handlowej oraz Sławomir Kamiński, Prezes Bytomskiego Sportu Polonii Bytom Sp. z o.o. a inicjatywę patronatem objął Mariusz Wołosz, Prezydent Miasta Bytomia.

– W pełni popieram krzewienie idei olimpijskich w naszym mieście i z przyjemnością objąłem patronatem nasz klub olimpijczyków. Nasze miasto na igrzyskach reprezentowało wielu wybitnych sportowców i należy pielęgnować najlepsze wzorce, by kolejne pokolenia dały nam co najmniej tyle samo powodów do dumy – mówił prezydent Mariusz Wołosz,

 Akt założycielski został podpisany przez bytomskich olimpijczyków podczas IX Pikniku Sportu
i Biznesu na kortach ,,Górnika” w Bytomiu. Swoje podpisy na dokumencie złożyli:

  • Beata Pacut – Mistrzyni Europy, olimpijka z Tokio (judo)
  • Katarzyna Teodorowicz – olimpijka z Barcelony (tenis)
  • Robert Krawczyk – 5.zawodnik Olimpiady w Atenach (judo)
  • Paweł Zagrodnik – 5.zawodnik Olimpiady w Londynie (judo)
  • Janusz Wojnarowicz – olimpijczykz Londynu (judo)
  • Mariusz Puzio – olimpijczyk z Albertville (hokej)
  • Franciszek Kukla – olimpijczyk z Calgary (hokej)
  • Grażyna Wojciechowska – paraolimpijka z Londynu(łucznictwo)

Grono założycielskie ma zostać wzbogacone również o kolejnych reprezentantów bytomian na Igrzyskach, mowa tu m.in. o Zbigniewie Bryjaku, hokeiście i olimpijczyku z Calgary oraz Ryszardzie Grzegorczyku, piłkarzu i olimpijczyku z Rzymu.